Bůh vs Ďábel (2 díl)

8. listopadu 2013 v 8:43 | LukasLongr |  Povídky(Smutné)
Zdravím všechny čtenáře. Konečně jsem našel čas na pokračující díl. V předchozím díle se Elly setkala s nepříjemným dotekem hlavního vedoucího, ale i příjemného seznámení s novou kamarádkou Syndy. Díl končí v ošetřovacím stanu, kde Elly padla do bezvědomí. Přeji příjemné čtení.


-První impulz, který stěží sestavila v hlavě, jí pomohla otevřít těžká víčka. Ležíc na zádech pohnula ztuhlými krčními obratli. Naskytl se jí pohled jejího dvoulůžkového stanu, ve kterém se nacházela sama. Nevěřícně vyletěla do sedu a prohlédla si své ruce. K jejímu překvapení na nich neměla ani malou oděrku. Hlavou jí začaly probíhat myšlenky typu, co se to děje? Vůbec si nedovedla sestavit obraz jejích předešlých zážitků, které končily pobytem na ošetřovně. Přece se nemohlo podrápané předloktí tak rychle zotavit. Musela být přece převezená do nemocnice. Ať se snažila sebevíc, nedokázala si rozházené myšlenky seskládat do úplného stavu.
-Neohrabaně se vysoukala ze spacáku a vklouzla do černých tenisek. Pohled na prázdnou postel přinutil Elly, vzpomenout si na novou kamarádku. Prsty si projela rezavé vlasy a zaskočeně se pokoušela rozpomenout na její jméno. Byl to snad jen zlý sen? Ale v tento okamžik si není jistá ničím.
-Naposledy se protáhla a se zahlcenou hlavou různými otázky, zavelela ke zvednutí. Až na malou ztrátu rovnováhy ji tělo poslechlo a ona otevřela s hlasitým skřípotem dvířka. V tom zase ucítila ten ledový dotek vetřelce, sápající se po jejích rukách. Hlavou odkryla šedou plachu a nahlédla mu přímo do duše, bažící po každém nezahaleném prostoru.
-Stojící před stanem se nechybně dívala na hustou mlhu. S otevřenou pusou si nedokázala odpovědět na žádnou otázku. Nechtěla si připustit, že to všechno byl jen sen.
-Odhodlaně, následovat svou vzpomínku, se vydala kolem dvou zapáchajících latrín do zahaleného lesa. Při každém dalším kroku si začala detailně rozpomínat na mlhavou vzpomínku. Teď už věděla, že to nemohl to být jen sen. Ale nedokázala si logicky vysvětlit, co se tu vůbec děje. Obě dlaně položila na studený kmen stromu, za kterým se schovala před vedoucím a poslouchala okolí. Naprosté ticho napadlo její klid jako morová nákaza. Třesoucí se tělo Elly fungovalo pro strach jak pozvánka na super párty. Z naprostého děsu ji dostal až hlas vedoucího:
"Co tu děláš?" Elly se otočila a uviděla na úplně samém místě vysokou postavu vedoucího. Ztuha polkla a s vystrašeným hláskem odpověděla:
"Musela jsem na záchod."
"Bylo vám jasně nařízeno, abyste chodili na latrínu. V lese se můžete lehce ztratit." Pokračoval už se zvýšeným hlasem. Věděla, že musela pokračovat poslušně. Nechtěla zase cítit tu naprostou bezmoc, působící z jeho obřích dlaní.
"Moc se vám omlouvám. Už se to nestane." Naslouchací pohled vedoucího napovídal, že musí ještě něco říct. "Slibuji." Vedoucí souhlasně přikývl a pomalu zvednul dlaň k jejímu rameni. Celá roztřesená chtěla ucuknout, ale místo toho raději pokorně počkala na silný stisk. K jejímu překvapení ucítila příjemný dotek ruky, která jí objala kolem krku.
"Nechceme tu žádné ztracené princezny." Z jeho hlasu najednou vyzařoval naprostý klid. Elly na něj udiveně pohlédla. Nedokázala uvěřit takové změny povahy. "Koukáš na mě, jako bych byl nějaký vrah. Raději pojď do tepla. Nechceš se přece první den na táboře nachladit." Její pohled zvážnil. Takže to byl jen sen. Nebo náhled do budoucnosti? Nuceně se na něj usmála a s rukou kolem krku ho následovala. "Jak se vůbec jmenuješ?"
"Elly."
"Elly… To je pěkné jméno. Za to jsi určitě ráda."
"Jsem. Vybral ho otec. Jediná vzpomínka, co mně na něj zůstala?" Vedoucímu zmizel úsměv z obličeje.
"Tak to mě mrzí…"
"Neumřel. Odešel od nás na vánoce, když mně bylo deset. Matka ho vyhodila při večeři."
"Tak to chodí. To je život."
"A co je to za život? Dostat na vánoce takový dárek." Na to už nedokázal odpovědět. Nemluvě pokračovali až ke stanu, kde si Elly postavil před sebe a promlouvaje do duše řekl:
"Nesmíš si připomínat špatné zážitky. Raději přemýšlej o radostných. Každý má nějaké zlé vzpomínky… Teď si běž lehnout a už žádné courání." Elly vlezla do stanu a pokoušela si vzpomenout na něco šťastného, ze svého života. Musela se pokusit překazit plány pláči, který se dral napovrch.
Až když si zalezla do spacáku, začala přemýšlet nad veškerými událostmi. Byla to snad jen náhoda, že ho tam potkala? Je vůbec možné, nahlédnout do budoucnosti? Nikdy nevěřila na cestování v čase. Teď ale měla v hlavě vloženého brouka, který nenechal její mysl klidnou. Musela se dozvědět více. Schoulila se do klubíčka a zavřela oči.

Pokračování přístě...


Poznámka:
Reklamy, otázky, poděkování, ..., které nesouvisí s článkem, pište prosím do článku "Reklamy, připomínky, ...". Odkaz zde, nebo v menu blogu. Děkuji za pochopení.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se vám článek (Bůh vs ďábel (2 díl))?

Ano 71.4% (5)
Ne 28.6% (2)

Komentáře

1 free-4ever free-4ever | Web | 9. listopadu 2013 v 15:41 | Reagovat

Je to opravdu zajímavé. Povedlo se ti to. ;-)

2 Aliwien Aliwien | E-mail | Web | 21. listopadu 2013 v 7:45 | Reagovat

Není to špatné, ale chtělo by to ještě trochu dopracovat,  jak slohově, tak mluvnicky. Často se opakuje stejné slovo ve větách,  například vedoucí.  Objevila jsem i několik pravopisných chyb a nepřesností, jako skloňování podstatných jmen,  třeba slova otázka.  Promiň kritiku, ale nemůžu jinak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama