Lovčičky

15. března 2012 v 18:32 | LukasLongr |  Úvahy
  • Úvaha o mé rodné vesnici napsané v 16 letech.
  • Začal bych tím, co se mě na Lovčičkách nelibý, a co by měli zlepšit. Jako první věc se týká našeho koupaliště. Vůbec se mě nelibí, že se o něj nikdo nestará, a že je pořád horší a horší. Příkladem je, všude přítomný puch, který se nese z koupaliště, jako by se tak pouštěli všechny hnusy z kanálu. Nebo se propadá zem kolen dokola, ale to není všechno. Jednou jsme šli s kamarády chytat ryby a místo té vysněné rybě jsem vytáhl botu v rozkladu. Trochu mě to zaskočilo, ale vraťme se k věci. Když jsem se jednou zeptal mamky, jestli to koupaliště vypadalo i předtím takto, tak hádejte co mě řekla. Řekla mě, že prý se tam předtím koupali, plavali, skákali a tak dále. Chtěl bych na tom napravit, aby se koupaliště spravilo a aby se z toho udělal rybník, na chytání ryb.
  • Dále se mě v Lovčičkách nelibý autobusová doprava. Všude jinde mají víc zastávek, ale tady máme jen jednu jedinou zastávku. Kdo má chodit takoví dálky, od našeho domu, až k obchodu. Když ty steré paní a páni musejí být vyřízeni, než dojdou na zastávku. Já bych udělal ty zastávky asi u svaté, pak u našeho domu a u kostela. Měli bychom o něco lepší život. A hlavně bychom si nekazili nohy.
  • Dále se mě libý na Lovčičkách, jakou máme dobrou uklízecí četu. V Lovčičkách málo kdy uvidíte papírek nebo sáček. Já bych ale tuhle práci nedělal, mě by to ani trochu nebavilo. Mě by to bavilo jen v tom případě, kdyby zavedli tyče. Tyče, to je užitečná věc. Taková věc zvedne papírek bez toho, aby jste se ho dotkli, nebo aby jste se z ohnuli.
  • Pak mě vadí silnice v Lovčičkách. Naše silnice jsou v takovém stavu, že se na nich nedá ani jezdit na skateboardu. Všude po Lovčičkách je silnic hezká, jenom u nás je křivá a rozluštěná. A víte proč, protože každým rokem v zimě když odhrnují sníh ze silnice, tak se úplně rozbijí. Kdyby jí spíš celou rozbili a udělají novou. A víte proč to neudělají? Protože se raději koupí oblečení a domy. Já bych udělal po celých Lovčičkách novou silnic a hezky bych nechal to dělat lidi, kteří se o Lovčičky starají.
  • Další problém je potok, který teče z Lovčiček do Otnic. Na mapě je ukázaný že je to Otnický potok, ale dá se tomu říkat potok? Já bych tomu raději říkal Otnická žumpa a raději bych to nedával ani do mapy. Kdyby jste věděli co je to za potok. Vy asi nevíte odkud teče, ale já to vím. On totiž teče z hájenky (to je ještě čistý), pak zateče do díry a teče pod Lovčičkami. Pak vyteče u našeho (to už je špinaví "ŽUMPA"), a teče do Otnic. Ale vy asi nevíte co se děje pod Lovčičkami s tím potokem. My jsme se jednou šli podíval a užasle jsme koukali na tu spoušť. Potok tekl uprostřed a do něho vedli trubice. Z těch trubic vytékali nevhodné věci, které tečou ze záchodů. Zní to hnusně, ale ono to hnusné je. Já bych to napravil tím, že bych udělal čističku. Takoví čistička by to vyčistila a byl by pokoj. Slyšel jsem že to chtějí udělat i Otnice. Ale u nás by to smrdělo stejně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám článek (Lovčičky)?

Ano 50% (5)
Ne 50% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama